MR072C104JAA
KYOCERA AVX
型号:
MR072C104JAA
描述:
CAP CER 0.1UF 200V X7R RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.490" (12.44mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.400" (10.16mm)
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.490" L x 0.140" W (12.44mm x 3.55mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.1 µF