NKK Switches
型号:
MRA112/208
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH ROTARY 2-12POS 250MA 125V
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Number of Positions | 2 ~ 12 |
| Number of Poles per Deck | 1 |
| Index Stops | Adjustable |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Flatted (3.17mm Dia) |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 6.35mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 250mA (AC) |
| Contact Finish | Silver |
| Angle of Throw | 30° |
| Actuator Length | 10.00mm |
| Mounting Type | Panel Mount, Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Depth Behind Panel | 17.00mm |
| Series | MR |
| Circuit per Deck | SP12T |
| Contact Timing | Non-Shorting (BBM) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | NKK Switches |
| Contact Material | Copper |
| Features | Process Sealed |
| Package | Box |
| Number of Decks | 1 |
| Base Product Number | MRA112 |