NKK Switches
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$18.791
$18.791
5
$16.1329
$80.6645
10
$15.1221
$151.221
25
$13.85822
$346.4555
50
$12.97358
$648.679
100
$12.1733
$1217.33
请发送询价,我们将立即回复。

| Number of Positions | 2 ~ 12 |
| Number of Poles per Deck | 1 |
| Index Stops | Adjustable |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Knob |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 6.35mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 0.4VA (AC/DC) |
| Contact Finish | Gold |
| Angle of Throw | 30° |
| Actuator Length | 15.80mm |
| Mounting Type | Panel Mount, Through Hole |
| Product Status | Active |
| Depth Behind Panel | 10.10mm |
| Series | MR |
| Circuit per Deck | SP12T |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Contact Timing | Non-Shorting (BBM) |
| Voltage Rating - AC | 28 V |
| Mfr | NKK Switches |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Features | Process Sealed |
| Package | Bulk |
| Number of Decks | 1 |
| Base Product Number | MRK112 |