MS3106F20-22SW
ITT Cannon, LLC
型号:
MS3106F20-22SW
描述:
CONN PLUG FMALE 6P SILV SLDR CUP
用户指南
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 500VAC, 700VDC
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 22A, 74A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 20-22
Connector Type Plug, Female Sockets
Mfr ITT Cannon, LLC
Features Cable Clamp, Coupling Nut
Contact Finish - Mating Silver
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C