MS3106F28-22PW
ITT Cannon, LLC
型号:
MS3106F28-22PW
描述:
CONN PLUG MALE 6P SILV SLDR CUP
用户指南
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 900VAC, 1250VDC
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 22A, 135A
Contact Finish Thickness - Mating -
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 28-22
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr ITT Cannon, LLC
Features Cable Clamp, Coupling Nut
Contact Finish - Mating Silver
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C