MSPM101BS1
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
型号:
MSPM101BS1
描述:
SWITCH PUSHBUTTON SPST-NC 100MA
用户指南
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -10°C ~ 80°C
Ingress Protection -
Actuator Marking No Marking
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Plunger for Cap
Current Rating (Amps) 100mA (DC)
Panel Cutout Dimensions Circular - 6.35mm Dia
Circuit SPST-NC
Mechanical Life -
Mounting Type Panel Mount, Rear
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) -
Series MSPM
Type Standard
Voltage Rating - DC 50 V