MTB1-19SAL1-01
ITT Cannon, LLC
型号:
MTB1-19SAL1-01
描述:
CONN 19POS 0.05 GOLD PCB R/A
用户指南
Insulation Height -
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Contact Type Socket
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Connector Type -
Mfr ITT Cannon, LLC
Contact Material Copper Alloy
Style Board to Board or Cable
Features Guide Pin
Pitch - Mating 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 150°C