MTM231100L
Panasonic Electronic Components
型号:
MTM231100L
封装:
SMini3-G1
描述:
MOSFET P-CH 12V 4A SMINI3-G1
用户指南
Operating Temperature 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1200 pF @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 40mOhm @ 1A, 4V
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 1V @ 1mA
Supplier Device Package SMini3-G1
Drain to Source Voltage (Vdss) 12 V
Power Dissipation (Max) 500mW (Ta)
Series -
Package / Case SC-70, SOT-323
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 4A (Ta)
Mfr Panasonic Electronic Components
Vgs (Max) ±8V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 1.8V, 4V