Marktech Optoelectronics
型号:
MTPD2600-100
封装:
-
批次:
-
描述:
SENSOR PHOTODIODE 2600NM TO46-3
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$58.824
$58.824
10
$48.735
$487.35
100
$47.025
$4702.5
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Responsivity @ nm | 1.07 A/W @ 1880nm |
| Spectral Range | 880nm ~ 2600nm |
| Diode Type | PIN |
| Viewing Angle | - |
| Response Time | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Wavelength | 1300nm |
| Series | - |
| Package / Case | TO-46-2 Lens Top Metal Can |
| Current - Dark (Typ) | 200µA (Max) |
| Active Area | 1mm² |
| Mfr | Marktech Optoelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 3 V |
| Package | Bulk |
| Color - Enhanced | - |
| Base Product Number | MTPD2600 |