首页 / 针座,公插针 / MTSW-101-07-S-S-195
minImg
MTSW-101-07-S-S-195
Samtec Inc.
型号:
MTSW-101-07-S-S-195
描述:
CONN HEADER VERT 1POS
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating 30.0µin (0.76µm)
Pitch - Mating -
Contact Length - Mating 0.195" (4.95mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 1
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating -
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.135" (3.43mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.430" (10.92mm)