首页 / 针座,公插针 / MTSW-101-22-L-D-318
minImg
MTSW-101-22-L-D-318
Samtec Inc.
型号:
MTSW-101-22-L-D-318
描述:
CONN HEADER VERT 2POS
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating 10.0µin (0.25µm)
Pitch - Mating -
Contact Length - Mating 0.318" (8.08mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 2
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.212" (5.38mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.630" (16.00mm)