首页 / 针座,公插针 / MTSW-103-12-S-S-640
minImg
MTSW-103-12-S-S-640
Samtec Inc.
型号:
MTSW-103-12-S-S-640
描述:
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating 30.0µin (0.76µm)
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.640" (16.26mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 3
Contact Finish Thickness - Post -
Insulation Color Black
Contact Finish - Post Tin
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.290" (7.37mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 1.030" (26.16mm)