首页 / 针座,公插针 / MTSW-105-13-T-S-810
minImg
MTSW-105-13-T-S-810
Samtec Inc.
型号:
MTSW-105-13-T-S-810
描述:
CONN HEADER VERT 5POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating -
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.810" (20.57mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 5
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating -
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.320" (8.13mm)
Shrouding Unshrouded
Mated Stacking Heights -
Package Bulk
Overall Contact Length 1.230" (31.24mm)