首页 / 针座,公插针 / MTSW-105-22-L-D-340
minImg
MTSW-105-22-L-D-340
Samtec Inc.
型号:
MTSW-105-22-L-D-340
描述:
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating 10.0µin (0.25µm)
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.340" (8.64mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 10
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.190" (4.83mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.630" (16.00mm)