首页 / 针座,公插针 / MTSW-105-24-G-D-090-LL
minImg
MTSW-105-24-G-D-090-LL
Samtec Inc.
型号:
MTSW-105-24-G-D-090-LL
描述:
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating 10.0µin (0.25µm)
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.090" (2.29mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 10
Termination Kinked Pin, Solder
Contact Finish Thickness - Post 3.00µin (0.076µm)
Series Flex Stack, MTSW
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Insulation Color Black
Contact Finish - Post Gold
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.290" (7.37mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.480" (12.19mm)