首页 / 针座,公插针 / MTSW-108-08-S-T-280
minImg
MTSW-108-08-S-T-280
Samtec Inc.
型号:
MTSW-108-08-S-T-280
描述:
CONN HEADER VERT 24POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating 30.0µin (0.76µm)
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.280" (7.11mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 3
Applications -
Number of Positions 24
Contact Finish Thickness - Post -
Series Flex Stack, MTSW
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Insulation Color Black
Contact Finish - Post Tin
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.150" (3.81mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.530" (13.46mm)