首页 / 针座,公插针 / MTSW-110-24-T-D-380
minImg
MTSW-110-24-T-D-380
Samtec Inc.
型号:
MTSW-110-24-T-D-380
描述:
CONN HEADER VERT 20POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating -
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.380" (9.65mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Contact Finish Thickness - Post -
Series Flex Stack, MTSW
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Insulation Color Black
Contact Finish - Post Tin
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post -
Package Bulk
Overall Contact Length 0.480" (12.19mm)