首页 / 针座,公插针 / MTSW-111-10-S-D-730
minImg
MTSW-111-10-S-D-730
Samtec Inc.
型号:
MTSW-111-10-S-D-730
描述:
CONN HEADER VERT 22POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating 30.0µin (0.76µm)
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.730" (18.54mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post -
Package Bulk
Overall Contact Length 0.830" (21.08mm)