首页 / 针座,公插针 / MTSW-111-11-L-D-720
minImg
MTSW-111-11-L-D-720
Samtec Inc.
型号:
MTSW-111-11-L-D-720
描述:
CONN HEADER VERT 22POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating 10.0µin (0.25µm)
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.720" (18.29mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.110" (2.79mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.930" (23.62mm)