首页 / 针座,公插针 / MTSW-112-06-L-D-157
minImg
MTSW-112-06-L-D-157
Samtec Inc.
型号:
MTSW-112-06-L-D-157
描述:
CONN HEADER VERT 24POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating 10.0µin (0.25µm)
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.157" (4.00mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 24
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.043" (1.09mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.300" (7.62mm)