首页 / 针座,公插针 / MTSW-113-08-T-S-180-RA-011
minImg
MTSW-113-08-T-S-180-RA-011
Samtec Inc.
型号:
MTSW-113-08-T-S-180-RA-011
描述:
CONN HEADER R/A 13POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.119" (3.02mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating -
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.180" (4.57mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 13
Termination Solder
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating -
Insulation Color Black
Contact Finish - Post Tin
Number of Positions Loaded 12
Contact Length - Post 0.090" (2.29mm)