首页 / 针座,公插针 / MTSW-114-24-L-Q-225
minImg
MTSW-114-24-L-Q-225
Samtec Inc.
型号:
MTSW-114-24-L-Q-225
描述:
CONN HEADER VERT 28POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating 10.0µin (0.25µm)
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.225" (5.72mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 28
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.200" (5.08mm)
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.155" (3.94mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.480" (12.19mm)