首页 / 针座,公插针 / MTSW-118-07-G-S-150
minImg
MTSW-118-07-G-S-150
Samtec Inc.
型号:
MTSW-118-07-G-S-150
描述:
CONN HEADER VERT 18POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating 10.0µin (0.25µm)
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.150" (3.81mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 18
Contact Finish Thickness - Post 3.00µin (0.076µm)
Series Flex Stack, MTSW
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating -
Insulation Color Black
Contact Finish - Post Gold
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.180" (4.57mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.430" (10.92mm)