首页 / 针座,公插针 / MTSW-121-12-T-T-225
minImg
MTSW-121-12-T-T-225
Samtec Inc.
型号:
MTSW-121-12-T-T-225
描述:
CONN HEADER VERT 63POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating -
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.225" (5.72mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Rows 3
Applications -
Number of Positions 63
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.705" (17.91mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 1.030" (26.16mm)