首页 / 针座,公插针 / MTSW-121-13-T-D-200
minImg
MTSW-121-13-T-D-200
Samtec Inc.
型号:
MTSW-121-13-T-D-200
描述:
CONN HEADER VERT 42POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating -
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.200" (5.08mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 42
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.930" (23.62mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 1.230" (31.24mm)