首页 / 针座,公插针 / MTSW-130-09-T-S-320
minImg
MTSW-130-09-T-S-320
Samtec Inc.
型号:
MTSW-130-09-T-S-320
描述:
CONN HEADER VERT 30POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating -
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.320" (8.13mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 30
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating -
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.310" (7.87mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.730" (18.54mm)