首页 / 针座,公插针 / MTSW-130-21-S-T-740
minImg
MTSW-130-21-S-T-740
Samtec Inc.
型号:
MTSW-130-21-S-T-740
描述:
CONN HEADER VERT 90POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating 30.0µin (0.76µm)
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.740" (18.80mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 3
Applications -
Number of Positions 90
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.590" (14.99mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 1.430" (36.32mm)