首页 / 针座,公插针 / MTSW-132-09-S-T-300
minImg
MTSW-132-09-S-T-300
Samtec Inc.
型号:
MTSW-132-09-S-T-300
描述:
CONN HEADER VERT 96POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating 30.0µin (0.76µm)
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.300" (7.62mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 3
Applications -
Number of Positions 96
Contact Finish Thickness - Post -
Series Flex Stack, MTSW
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Insulation Color Black
Contact Finish - Post Tin
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.330" (8.38mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.730" (18.54mm)