首页 / 针座,公插针 / MTSW-134-22-T-Q-100
minImg
MTSW-134-22-T-Q-100
Samtec Inc.
型号:
MTSW-134-22-T-Q-100
描述:
CONN HEADER VERT 68POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating -
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 68
Contact Finish Thickness - Post -
Series Flex Stack, MTSW
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.200" (5.08mm)
Insulation Color Black
Contact Finish - Post Tin
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.430" (10.92mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.630" (16.00mm)