首页 / 针座,公插针 / MTSW-150-08-T-D-325
minImg
MTSW-150-08-T-D-325
Samtec Inc.
型号:
MTSW-150-08-T-D-325
描述:
CONN HEADER VERT 100POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating -
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.325" (8.26mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 100
Contact Finish Thickness - Post -
Series Flex Stack, MTSW
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Insulation Color Black
Contact Finish - Post Tin
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.105" (2.67mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.530" (13.46mm)