首页 / 针座,公插针 / MTSW-211-12-T-D-840
minImg
MTSW-211-12-T-D-840
Samtec Inc.
型号:
MTSW-211-12-T-D-840
描述:
CONN HEADER VERT 22POS 5.08MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating -
Features -
Pitch - Mating 0.200" (5.08mm)
Contact Length - Mating 0.840" (21.34mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 22
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.090" (2.29mm)
Shrouding Unshrouded
Mated Stacking Heights -
Package Bulk
Overall Contact Length 1.030" (26.16mm)