首页 / 针座,公插针 / MTSW-211-28-S-D-200-LA
minImg
MTSW-211-28-S-D-200-LA
Samtec Inc.
型号:
MTSW-211-28-S-D-200-LA
描述:
CONN HEADER R/A 22POS 5.08MM
用户指南
Insulation Height 0.219" (5.56mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating 30.0µin (0.76µm)
Features -
Pitch - Mating 0.200" (5.08mm)
Contact Length - Mating 0.200" (5.08mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 22
Termination Kinked Pin, Solder
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.090" (2.29mm)