首页 / 针座,公插针 / MTSW-212-08-S-T-225-RA
minImg
MTSW-212-08-S-T-225-RA
Samtec Inc.
型号:
MTSW-212-08-S-T-225-RA
描述:
CONN HEADER R/A 36POS 5.08MM
用户指南
Insulation Height 0.319" (8.10mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating 30.0µin (0.76µm)
Features -
Pitch - Mating 0.200" (5.08mm)
Contact Length - Mating 0.225" (5.72mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 3
Applications -
Number of Positions 36
Termination Solder
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.090" (2.29mm)