首页 / 针座,公插针 / MTSW-213-06-G-Q-110
minImg
MTSW-213-06-G-Q-110
Samtec Inc.
型号:
MTSW-213-06-G-Q-110
描述:
CONN HEADER VERT 26POS 5.08MM
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating 10.0µin (0.25µm)
Features -
Pitch - Mating 0.200" (5.08mm)
Contact Length - Mating 0.110" (2.79mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 26
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Fastening Type Push-Pull
Insulation Material Polyester, Glass Filled
Contact Finish Thickness - Post 3.00µin (0.076µm)
Series Flex Stack, MTSW
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.200" (5.08mm)
Insulation Color Black
Contact Finish - Post Gold
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.090" (2.29mm)
Shrouding Unshrouded
Mated Stacking Heights -
Package Bulk
Overall Contact Length 0.300" (7.62mm)