MTV1-14SL79
ITT Cannon, LLC
型号:
MTV1-14SL79
描述:
CONN 14POS 0.05 GOLD PCB
用户指南
Insulation Height -
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Contact Type Female Socket
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Connector Type -
Mfr ITT Cannon, LLC
Contact Material Copper Alloy
Style Board to Cable/Wire
Features -
Pitch - Mating 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C