MTZJ2V2SB
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
MTZJ2V2SB
封装:
DO-34
描述:
DO-34, 500MW, 2%, SMALL SIGNAL Z
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-34
Current - Reverse Leakage @ Vr 120 µA @ 700 mV
Series -
Package / Case DO-204AG, DO-34, Axial
Power - Max 500 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 2.2 V
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms