Micro Commercial Co
型号:
MUR6060B-BP
封装:
TO-247AD
批次:
-
描述:
DIODE GEN PURP 600V 60A TO247AD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.793
$2.793
10
$2.3484
$23.484
100
$1.89981
$189.981
500
$1.68872
$844.36
1000
$1.445966
$1445.966
2000
$1.36153
$2723.06
5000
$1.30625
$6531.25
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 75 ns |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-247AD |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 15 µA @ 600 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-247-2 |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.7 V @ 60 A |
| Mfr | Micro Commercial Co |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) | 60A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Base Product Number | MUR6060 |