MURP20020CTG
onsemi
型号:
MURP20020CTG
品牌:
onsemi
封装:
PowerTap II
描述:
DIODE MODULE 300V 100A POWERTAP2
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 50 ns
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package PowerTap II
Current - Reverse Leakage @ Vr 150 µA @ 300 V
Series SWITCHMODE™
Package / Case Powertap II
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 100 A
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Mfr onsemi
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 300 V
Package Tray
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 100A