MVH100VC47RMK14TP
Chemi-Con
型号:
MVH100VC47RMK14TP
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 47UF 20% 100V SMD
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Surface Mount Land Size 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 330mOhm @ 120Hz
Series MVH
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 450 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 47 µF