MVH35VC33RMF80TP
Chemi-Con
型号:
MVH35VC33RMF80TP
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.303" (7.70mm)
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.3Ohm @ 120Hz
Series MVH
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 62 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 33 µF