MVY50VC4R7ME55TP
Chemi-Con
型号:
MVY50VC4R7ME55TP
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V SMD
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.205" (5.20mm)
Surface Mount Land Size 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series MVY
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 50 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 4.7 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 3 Ohms