MWSD1005C1N9ST
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
型号:
MWSD1005C1N9ST
描述:
FIXED IND 1.9NH 950MA 43MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 20 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 950 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 43mOhm Max
Series MWSD-C
Inductance 1.9 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz