首页 / 固定电感器 / MWSD1005C47NGTM81
minImg
MWSD1005C47NGTM81
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
型号:
MWSD1005C47NGTM81
描述:
FIXED IND 47NH 440MA 648MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 25 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 440 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.043" L x 0.021" W (1.10mm x 0.53mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 648mOhm Max
Series MWSD-C-M8X
Inductance 47 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.2GHz