首页 / 固定电感器 / MWSD1005C5N0CTM81
minImg
MWSD1005C5N0CTM81
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
型号:
MWSD1005C5N0CTM81
描述:
FIXED IND 5NH 1.77A 40 MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 32 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 1.77 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.043" L x 0.021" W (1.10mm x 0.53mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 40mOhm Max
Series MWSD-C-M8X
Inductance 5 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 10GHz