MWSD1005C5N1DT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
型号:
MWSD1005C5N1DT
描述:
FIXED IND 5.1NH 620MA 100MOHM SM
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 23 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.5nH
Current Rating (Amps) 620 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Series MWSD-C
Inductance 5.1 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz