首页 / 固定电感器 / MWSD1005C62NJTM01
minImg
MWSD1005C62NJTM01
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
型号:
MWSD1005C62NJTM01
描述:
FIXED IND 62NH 145MA 1.82OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 20 @ 200MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 145 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.82Ohm Max
Series MWSD-C-M
Inductance 62 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.6GHz