首页 / 固定电感器 / MWSD1005CP18NKSTF
minImg
MWSD1005CP18NKSTF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
型号:
MWSD1005CP18NKSTF
封装:
0402
描述:
FIXED IND 18NH 900A 120MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 26 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 900 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Series MWSD-CP
Inductance 18 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.55GHz