MXDA3KP8.5A
Microchip Technology
型号:
MXDA3KP8.5A
描述:
UNI-DIRECTIONAL TVS_16L DIP
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 208.4A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 9.44V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Package / Case 16-SMD, Gull Wing
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 14.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 8.5V