首页 / TVS 二极管 / MXLPLAD18KP200CA
minImg
MXLPLAD18KP200CA
Microchip Technology
型号:
MXLPLAD18KP200CA
封装:
PLAD
描述:
TVS DIODE 200VWM 322VC PLAD
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 56A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 222V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 18000W (18kW)
Product Status Active
Supplier Device Package PLAD
Series Military, MIL-PRF-19500
Type Zener
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 322V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 200V