首页 / TVS 二极管 / MXLPLAD36KP160A
minImg
MXLPLAD36KP160A
Microchip Technology
型号:
MXLPLAD36KP160A
封装:
PLAD
描述:
TVS DIODE 160VWM 259VC PLAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 139A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 178V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 36000W (36kW)
Product Status Active
Supplier Device Package PLAD
Series Military, MIL-PRF-19500
Type Zener
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 259V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 160V